Już w najbliższą sobotę 11 września 2021 jedzie Małopolska Tatra Road Race, na który wielu kolarzy czeka cały rok stawiając go jako najważniejszy start w sezonie. Jest to wyścig kolarski dedykowany dla amatorów, który co roku przyciąga ponad tysiąc uczestników i jest kultową imprezą kolarską w Polsce. Partnerem tytularnym wyścigu jest Województwo Małopolskie, które cały czas rozwija sieć szklaków rowerowych i promuje aktywną turystykę. Dodatkowo w tym roku wyścig jest jednym z sześciu etapów TCE Classic Race 2021, szosowych wyścigów kolarskich, którego finał już 25 września podczas Europa Starachowice Race.


     Małopolska Tatra Road Race jest najcięższym wyścigiem dla amatorów w Europie Środkowej, z najbardziej widokową trasą, która jest poprowadzona dzikimi zakątkami Podhala z Tatrami w tle. Podjazdy, które znajdują się na trasie już na stałe wpisały się w kanony polskiego kolarstwa, bo kto nie słyszał nazw: Pitoniówka, Ostrysz, Słodyczki, Bachledówka, a w tym roku do tego zacnego grona dołączy zapewne nowy podjazd Michnówka na granicy Cichego i Dzianisza. Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów:

- HARD o długości 54km i przewyższeniem 1590m,

- HELL o długości 120km i przewyższeniem ponad 3300m, na tym dystansie zawodnicy będą mieli do pokonania dwie dodatkowe rundy po terenie Gminy Szaflary, która od samego początku jest Partnerem Głównym wyścigu.


Hasłem przewodnim imprezy jest "HARDasHELL", które idealnie oddaje trudy wyścigu. Profil trasy wygląda jak grzebień, na trasie jest mnóstwo kilkukilometrowych podjazdów o znacznym nachyleniu. Na trasie wyścigu rozmieszczone są liczne premie górskie, na których nasi uczestnicy walczą o miano Królowej i Króla Tatr. Dodatkowo są też premie specjalne z cennymi nagrodami od naszych Partnerów.

Na szczycie ściany Bachledówka jest zlokalizowany bufet lotny, gdzie zawodnicy otrzymują nie tylko owoce, wodę, ale i Red Bulla oraz bidony z izotonikiem, a do tego doping licznej grupy kibiców. Na trasie czyhają liczni fotografowie, aby uchwycić jak najwięcej emocji, które zawodnicy później mogą zobaczyć na tysiącach zdjęć z wyścigu.


Miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na samym szczycie Pasma Gubałówki na wysokości 1126m n.p.m. w Kościelisku naprzeciw Rezydencji Gubałówka, która jest Partnerem Głównym wyścigu. Na mecie na zawodników czeka pyszny gorący posiłek, bufet z napojami i owocami, dekoracja w wyjątkowej oprawie oraz prawdziwie góralski klimaty! Każdy zawodnik dojeżdżając na metę otrzyma piękny pamiątkowy medal. A zwycięzcy otrzymają pamiątkowe statuetki i koszulki kolarskie Małopolska Tatra Road Race.


Na terenie miasteczka już od piątku do sobotniej dekoracji będzie działać Expo, gdzie będą prezentowane produkty wielu firm z branży sportowej i turystycznej: Dmtex, X-Bionic, Rudy Projekt, POC, Thule, Wahoo, HJC, Way2Champ, Power of Science,  DT Swiss DT4YOU, BMC Switzerland, Nutrixxion, ZTPL Cycling Club, Volvo Wadowscy, Tacx.


Więcej informacji na stronie organizatora www.tatracyclingevents.com


Zapraszamy do kibicowania na trasie!