Szanowni Państwo,


Działając w porozumieniu z Koordynatorem Klastra Energii BRAMA PODHALA - firmą DOEKO Group Sp.z o.o. zwracam się z propozycją współpracy Państwa gospodarstwa rolnego z naszym Klastrem Energii zawiązanym w dniu 06.07.2021, w którego skład wchodzą samorządy: Miasto i Gmina Rabka Zdrój, Miasto Jordanów, Gmina Raba Wyżna, Gmina Czarny Dunajec, Gmina Bystra-Sidzina.


W związku z powyższym mam przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie informacyjne dotyczące członkostwa w strukturach naszego Klastra Energii. Spotkanie to jest przeznaczone dla największych rolników i przedsiębiorców w Gminie Czarny Dunajec. Poruszymy kwestie tego jakie benefity oraz możliwości daje uczestnictwo w działaniach Klastra Energii. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Gminy Czarny Dunajec w dniu 25.05.2022 o godzinie 11:00 . Długość spotkania przewidziana jest na półtorej godziny. Całości będzie przewodniczył Koordynator Klastra –firma DOEKO Group.

W celu potwierdzenia swej obecności prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 536855313 bądź korespondencję mailową pod adresem: piotr.szarek@doekogroup.pl


Udział w życiu Klastra Energii niesie za sobą szereg korzyści ekonomicznych, określonych ustawowo, jak również wsparcie w procesie inwestycyjnym w OZE, ale także:


1.Dedykowane dotacje Klastrom Energii – brak możliwości skorzystania z programów podmiotów nie działających w strukturach Klastra Energii;

2.Możliwość skorzystania z systemu opustowego – obniżenie do 25% kosztów opłaty dystrybucyjnej;

3.Pomoc Koordynatora Klastra w ocenie potencjału możliwości budowy inwestycji w OZE na potrzeby własne oraz na potrzeby Klastra Energii – wykorzystanie działek pod budowę biogazowni czy farm fotowoltaicznych;

4.Możliwość wykorzystania potencjału biomasy;

5.Obniżenie kosztów prowadzenia gospodarstwa poprzez możliwość realizacji własnych inwestycji w OZE, czy bezpośredni zakup zielonej energii na preferencyjnych warunkach.


Klaster Energii to realne działania organizacyjne, prawne i inwestycyjne z wymierną korzyścią ekonomiczną dla jego Uczestników oraz poprawą lokalnego środowiska naturalnego.


W związku z definicją - Koordynator Klastra Energii (art. 2 pkt. 15a Ustawy o OZE) prowadzi bieżące sprawy klastra, obsługę administracyjną, zapewnia obsługę prawną, podatkową, reprezentuje klaster na zewnątrz, jak również docelowo pełni funkcje spółki obrotu przy współpracy z OSD.


Za wdrożenie oraz koordynowanie procesu przyłączania nowych Uczestników odpowiedzialny jest Koordynator Klastra – DOEKO Group Sp. z o.o. Wszystkie niezbędne informacje oraz szczegóły przystąpienia do Klastra zostaną przekazane i omówione przez Koordynatora.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!

Z wyrazami szacunku,

Wójt Gminy Czarny Dunajec