Schola młodzieżowa „Niebo w Piekielniku”

W roku 2010 z inicjatywy ks. Zygmunta Hopciasia – proboszcza parafii p. w. Św. Jakuba w Piekielniku powstała schola młodzieżowa, którą od początku prowadzi Bartłomiej Rutkowski. Początkowo śpiewała ona wyłącznie podczas niedzielnych mszy św. o godzinie 9:30, a później także podczas różnych uroczystości kościelnych w kościele parafialnym w Piekielniku . W jej skład wchodziły i nadal wchodzą osoby z Piekielnika oraz okolicznych wsi. W roku 2016 schola zaczęła działać pod nazwą „Niebo w Piekielniku” i od czasu do czasu brała także udział w festiwalach i konkursach:
Festiwal Piosenki Religijnej „Stabat Mater” w Jabłonce
2017 - III miejsce , 2019 - III miejsce
Archidiecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej na Podhalu: „Sacrosong”
2016 - II miejsce i Puchar Publiczności,
2018 - III miejsce,
2019 - I miejsce i Puchar Publiczności
Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu
2019 – III miejsce
Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek "Dzisiaj w Betlejem" - konkurs internetowy 2021 - II miejsce (- utwór konkursowy)

 


W roku 2020 większość konkursów i festiwali została odwołana dlatego zaczęliśmy publikować nagrania w internecie

"Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych""Nim Świt obudzi noc" - utwory nagrane w z domu podczas lockdownu wzięliśmy także udział w akcji charytatywnej #KoledaDlaHospicjum i nagraliśmy kolędę w języku ukraińskim

 


A to nasze jak na razie ostatnie nagranie:
Hymn do Matki Bożej "Omni die dic Mariae". (XII wieczny Hymn napisany przez francuskiego mnicha Bernarda z Cluny opracowany przez krakowskiego kompozytora Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego na początku XVIII wieku)


Zespół ma w repertuarze utwory kościelne na cały kalendarz liturgiczny, wszystkie w opracowaniach wielogłosowych. (utwory adwentowe, kolędy, tradycyjne pieśni postne, Wielkanocne, Maryjne i typowo Eucharystyczne) Obecny skład zespołu:
Julia Barnaś - sopran
Karolina Kotlarz - alt
Kamila Szczerba - alt
Tomasz Opyd - bas
Bartłomiej Rutkowski - dyrygent, bas