Dnia 29 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Pieniążkowicach odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy oraz IX Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów z terenu Gminy Czarny Dunajec. Te konkursy mają już kilkunastoletnią tradycję. Mury naszej szkoły gościły wielu uczniów, którzy w szczególny sposób ukochali piękno literatury, piękno polskiej mowy.

Gorące podziękowania kierujemy do Pani dyrektor GZO Iwony Wontorczykoraz Pani Małgorzaty Kulawiak dyrektor CKiP w Czarnym Dunajcu – za obecność i przekazane nagrody. Atrakcją tego konkursu było spotkanie z pisarką Panią Joanną Jagiełło, która przybliżyła uczestnikom swój dorobek literacki, zachęcała do czytania książek, a przede wszystkim zmotywowała do spełniania swoich marzeń.

Dziękujemy wszystkim uczestnikomza udział w konkursie, opiekunom za przygotowanie uczniów orazczłonkom Jury za ocenę i podsumowanie konkursu. W załączeniu przedstawiamy protokoły konkursu.

Wielką przyjemnością było dla nas gościć Was, szanowni Uczestnicy konkursów, czytelniczego i pięknego czytania, a także opiekunów i Panią Joannę Jagiełło, gdyż to Wy tworzycie z nami naszą małą historię. Do zobaczenia za rok!